Vefkler

VEFK NEDİR

Vefk, tılsımlı kare demektir. Aynı toplamı ya da aynı anlamı veren, birçok karelerden meydana gelmiş, tek bir büyük karenin içinde sayılar veya harfler bulunur. Bunların çok türleri vardır. Altılı bir vefk karesinin içinde 36 küçük kare mevcuttur. Buna altılı denir. Yedili bir vefk karesinin içinde ise, 49 küçük kare vardır. Buna da yedili denir.

Amaç doğrultusunda bu vefk karelerinin içine yazılan sayı ya da harflerin bir yerleştirme düzeni vardır. Bu, dileğe göre belirlenir. Mesela dilek, iyilik ya da hayır için tutulmuşsa, çift olan sayılar veya bunların karşılığı olan harfler, büyük karenin dört bir köşesinde bulunan küçük karelere yazılır. Amaç kötülük yapmak ise, bu sayı ve harflerin kareler içindeki sıralanışı da bir haç şeklinde olur.

Belirtmem gerekir ki ben hiç bir zaman kötülük amaçlı vefk hazırlamam, bu amaçla hizmet vermem!

Vefkler hazırlanırken Kullanılan en geçerli methot ebced hesabıdır. Kuran-ı Kerim’deki her harfin sayısal bir değeri vardır. Harflerin bu sayı değeriyle rakam gibi kullanılmasına “Ebced Hesabı” denir. Ebced’de her bir harfin bazı doğaüstü güce veya bazı tabii güçlere karşılık gelir, ayrıca bunlara karşılık olan timsaller sayesinde giz dolu bir sistem meydana gelmiştir.

VEFK HAZIRLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Vefk hazırlanırken iki şeye dikkat etmek gerekir birincisi çok iyi Ebced hesabı bilmek. İkincisi vefk hazırlanacak kişinin bilgilerinin tam olmasıdır. Mesela anne adı, kendi adı varsa göbek adı, gün,ay,yıl olarak doğum tarihi, biliniyorsa tam olarak doğum saati… Bunlar kişiye özel hazırlanan vefkin etkili olması için lazım olan en önemli unsurlardır. Eğer vefk hazırlatacak kişi kendisi yada vefk hazırlatacağı kişi ile ilgili yanlış yada eksik bilgi verirse hazırlanan vefkten fayda görmesi imkansızdır.
Vefkler herkese etkili olur mu?

Vefkler, özelliklede benim hazırladığım vefkler, sadece kişiye özel olup ancak kime hazırlandıysa o kişi fayda görür. Mesela evlilik muhabbeti için hazırlanan bir vefk kime hazırlandıysa sadece o vefkten o kişi fayda görür. Diyelim ki bir karı koca arasına vefk hazırlandı ve huzursuz devam eden evlilik düzeldi bu vefkin işi bitti deyip başka bir kişiye verilmesi yada o kişininde aynı vefkle evliliğindeki problemlerin hallolması mümkün olmaz. Çünkü vefk sadece kişiye özel ve işin mahiyetine göre hazırlanır ve sadece kime hazırlandıysa o kişiye fayda verir.
Vefkler ve diğer tılsımlar…

Vefkler sayısız konuda insanlara faydalı olur. Dünyanın bir çok ülkesinde birçok ünlü kişi bu vefkeleri değişik isimler altında taşırlar en çok bilinenleri ise Tılsım, Muska, Boylama, Koruyucu, Bitkisel Tılsımlar, Hayvansal Tılsımlar, Doğal Taşlar, vb. ama bunların bir çoğu insanlara faydalı olduğu gibi insan farkında olmadan bir çoğundan da zarar görür hatta çok abartılı olursa bu inanış insanı şirke bile sürükler. Bu noktada çok dikkatli olmak gerekir Bu Vefkler ve Tılsımlar içinde en etkili ve en caiz olanı ise Kuran-ı Kerim’deki bazı ayetlerin ebced hesabı yapılarak hazırlanan vefklerdir.